ma reggel is volt horror-élménye. szörfölgetett, gondolkodott - ma elhúzódó reggele van, jönnek a villanyóra-leolvasók, hogy valahogy megoldják/megoldjuk a negyedmillió forintos villanyszámla kérdését. ráért. úgyhogy megnézte netvibes-on az általa rendszeresen olvasott blogokat, megnézte a fontosabb lapok on-line kiadását, kesergett még egy picit a férfi kézilabdázók súlyos vereségén, nem nagyon tudott mit csinálni, gondolt egyet s ránézett a népszavára. illetőleg a pék faszára.
hát, az valami iszonyat volt, ott helyben. csak úgy sorakoztak a bolgár györgyök, mészáros tamások, és milyen hihetetlen címek, micsoda fekete-fehér világkép. mintha csak a magyar nemzet belpolitikai rovatát látta volna, persze az mszp nevét abban a fideszre cserélve. ördögök falra festve, az ellenségkép tobzódása.
aztán talált egy tgm-et is - ahhoz kicsit gyanakodva fogott hozzá. tgm nagy kedvence volt neki sokáig, ahogy a különböző oldalaktól búcsúzott, az idola tribus fontos olvasmánya volt, talán a szem és a kéz volt az első szamizdat, ami a kezébe került, ha jól emlékszik, akkor baráth gergőtől kapta kölcsön (nagy kincsei voltak gergőnek, volt eredeti molnár gergely-plakátja is). mostanában is el szokta olvasni tgm-et, többnyire nem ért ugyan vele egyet, de mégiscsak az van, hogy az egyik legolvasottabb és legnagyobb nemzetközi kitekintéssel (b)író publicistának tekinti.
ezzel együtt a baloldalra nem tudta őt blogger követni - mégis azt gondolja, hogy a probléma-érzékelése nem mindennapi. szóval elkezdte olvasni, és hát: ajánlja mindenkinek. van először a kiinduló állítás: hogy a mai magyarországon a politikai elméletalkotás területén a jobboldali értelmiség egyértelmű és súlyos minőségi fölényben van a baloldallal szemben. (blogger teszi hozzá, hogy ez nem véletlen azok után, hogy a baloldali elméletalkotók jelentős része leginkább gyurcsány apológiájával van elfoglalva...) és javasolja olvasásra blogger két kedves folyóiratát, a kommentárt és az első hallásra kissé taszító hangzású nemzeti érdeket (ld a linkek között régóta).
persze hozzáteszi, hogy a napi politikában, a jobboldal pártszerű képviseletében ennek az elméletalkotásnak sajnos az égvilágon semmi hozadéka nincs.
és utána ennek három rémisztő példáját adja, három reprezentatív idézet formájában.
érdemes olvasni.
a népszavából is legalább ennyit. többet sajnos nem nagyon.
a pék fasza
2008.01.24. 08:29 kfg966
1 komment
Címkék: népszava tgm
A bejegyzés trackback címe:
https://kfgblog.blog.hu/api/trackback/id/tr99309569
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
letterforce · http://letterforce.blog.hirszerzo.hu 2008.01.24. 11:31:22
"probléma-érzékelése nem mindennapi"-hát ez szerintem is így van.Más kérdés,hogy milyen(rossz) következtetéseket von le az érzékelt problémából.
utolsó kommentek